Která sestava kombinující fotovoltaiku a tepelné čerpadlo se pro vás hodí?

Fotovoltaické elektrárny  •  Tepelná čerpadla
Autor článku Jitka Biolková

autorka firemních textů

Chcete snížit spotřebu energií v domě o 75 % a nemáte střechu orientovanou na sever? Podívejte se na naše sestavy Kombix, Kombix+Kombix++. Sestavy jsou modelové, vždy vám je upravíme tak, aby co nejlépe vyhovovaly vašim potřebám a abyste mohli čerpat co nejvyšší dotaci NZÚ.

Autor článku Jitka Biolková

autorka firemních textů

Vyberte si sestavu podle tepelné ztráty a velikosti domu

Sestavy se mezi sebou liší výkonem tepelného čerpadla, velikostí zásobníku na teplou užitkovou vodu a použitým typem chladiva. Základní Kombix se hodí pro menší rodinné domy s tepelnou ztrátou do 10 kW a podlahovou plochou do 200 m2. Kombix+ je pro středně velké rodinné domy s tepelnou ztrátou do 10 kW a podlahovou plochou do 250 m2. Kombix++ se hodí pro velké rodinné domy s tepelnou ztrátou do 13 kW a podlahovou plochou do 350 m2. Pro novostavby s větší podlahovou plochou může stačit i méně výkonné čerpadlo – vše vám propočítáme.

Přírodní chladivo R290

Všechny sestavy s tepelným čerpadlem vzduch-voda používají přírodní chladivo R290 bez freonů, které je úsporné a ekologické. Má výjimečně dobrou účinnost, skvělé termodynamické vlastnosti a nepoškozuje ozonovou vrstvu, ani nijak neznečišťuje životní prostředí.

Co umí kombinace solární elektrárny a tepelného čerpadla

Všechny sestavy umí vytápět i klimatizovat a ohřívat teplou užitkovou vodu. Je možné nastavit si v různých místnostech různé teploty. Návratnost investice je okolo 7 let, protože díky ní spotřebováváte v domě o 75 % energií méně než předtím. Všechny sestavy se ovládají pomocí Navigatoru 2.0 – špičkové intuitivní aplikace, která je v ceně sestavy.

Plynulá automatická regulace teploty díky předpovědi počasí

Tepelná čerpadla iDM použitá v sestavách mají čidla detekující změnu venkovní teploty. Po celé Evropě se jich nachází statisíce a mezi sebou si tato data sdílí. Takže vaše tepelné čerpadlo ví, že se k vám blíží horká nebo studená fronta, akumuluje teplo či chlad dopředu za co nejnižší cenu a pak jen dorovnává teplotní rozdíly – nemusíte se o nic starat a nic nastavovat.

Tepelná čerpadla použitá v sestavách

V sestavách instalujeme AERO ALM 28 kW, AERO ALM 4–⁠12 kW a AERO ALM 6–15 kW od značky iDM. V rámci individuálních řešení je možné nainstalovat jakékoliv tepelné čerpadlo od iDM. Jedná se o špičková zařízení vyráběná a testovaná v Rakousku. Jsou certifikovaná, mají známku kvality EHPA, MSC certifikát, QM certifikát dle ISO 9001 a environmentální certifikaci podle ISO 14001.

S ohledem na jejich výkonnost, nízkou hlučnost, variabilitu využití, možnosti ovládání a chytré funkce jsou to podle nás nejlepší tepelná čerpadla na českém trhu. Podívejte se na jejich srovnání s dalšími běžně prodávanými čerpadly pro nízkoenergetické domy.

Vzduchový nebo zemní zdroj?

Pokud si myslíte, že nemá cenu pořizovat si tepelné čerpadlo, protože nemáte možnost realizovat hloubkový vrt či plošný kolektor, nevěšte hlavu. Tepelná čerpadla iDM i se vzduchovým zdrojem mají skvělé vlastnosti – vysoký topný výkon/příkon i topný faktor i ve vyšších nadmořských výškách a dalších oblastech, kde se obecně doporučuje použít spíše zemní zdroj. Objektivně je ale samozřejmě lepší zemní zdroj použít kvůli lepšímu výkonu a nižší poruchovosti. Nicméně pokud u vás nepřichází v úvahu, neznamená to, že se pro vás tepelné čerpadlo nehodí vůbec.

Spolupráce tepelného čerpadla se sluneční elektrárnou vám šetří peníze

Tepelná čerpadla iDM jsou natolik provázaná s fotovoltaikou, že na ni bezprostředně reagují, sledují její výkon a přizpůsobují se aktuálním podmínkám. Regulace čerpadla je přímo napojená na střídač solární elektrárny. Ve slunečném počasí čerpadlo využívá na maximum přebytky fotovoltaiky, aby mohlo snížit svou spotřebu, když hladina slunečního svitu poklesne. Lze nastavit tak, aby si bralo opravdu jen přebytky. Díky tomu je od března do října schopné ohřívat vodu a chladit domácnost prakticky zadarmo.

 

Kombinace fotovoltaiky a tepelného čerpadla

  • Nižší náklady na topení, chlazení a ohřev vody až o 75 %
  • Garantovaná dotace Nová zelená úsporám až 355 000 Kč
  • Dokonalá souhra dvou technologií

Více o kombinaci

Sdílejte článek:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Články, které by vás mohly také zajímat