Dotace

Dotace na fotovoltaické elektrárny

V rámci dotačního programu Nová zelená úsporám můžete na vaši fotovoltaickou elektrárnu dostat dotace ve výši až 155 000 Kč, ve vybraných krajích dokonce 170 000 Kč. Jedná se o 3. výzvu Nová zelená úsporám otevřenou do konce roku 2021. Žádost za vás podáme sami, nebudete se muset o nic starat. V roce 2020 jsme za naše klienty podali 1 267 žádostí a všechny byly vyřízeny kladně a v plné výši.

Kdo má na dotaci nárok?

Podmínky pro zisk dotace jsou jednoduché. Stačí být vlastníkem nemovitosti, na kterou se bude sluneční elektrárna montovat a nemovitost musí být zkolaudovaná jako objekt k bydlení, nebo rodinný domek. Pokud o dotaci zažádáte před kolaudací, vyplacena vám bude až po zkolaudování nemovitosti. Na jednu nemovitost může být vždy aktivní pouze jedna žádost o dotaci na fotovoltaickou elektrárnu. Energie, kterou vaše fotovoltaika vyrobí, je primárně určená ke spotřebování ve vaší domácnosti.

Kdy se o dotaci žádá?

O dotaci můžete žádat i předem, než se s montáží elektrárny začne. Nebo v průběhu stavby, ale i po jejím proběhnutí do 24 měsíců. Připojení k síti musí být realizováno po 1. lednu 2016. Jako náš klient se ale o dotace vůbec nemusíte starat. Všechno papírování a komunikaci s úřady vyřídíme za vás a na vše vás včas upozorníme. Dotace má pokrýt maximálně polovinu nákladů na elektrárnu.

Co když podmínky pro zisk dotace splníte a stejně ji nedostanete?

Podle našich zkušeností není problém dotaci při splnění podmínek získat. Vyřídili jsme stovky žádostí a všechny byly vyřízeny kladně s výjimkou několika ojedinělých případů. Naše úspěšnost v získávání dotací je vyšší než 99 %. Ale chápeme, že máte strach. Proto našim klientům smluvně ručíme, že dotaci dostanou, i kdybychom ji za ně měli zaplatit sami. Pokud tedy podmínky pro její zisk splňují. I proto, že máme všechny papíry pod kontrolou, víme, že děláme pro zisk dotace maximum a vše máme v pořádku.

Jak a kdy dotaci dostanete?

Elektrárnu nám uhradíte celou a dotaci následně obdržíte na účet od Ministerstva životního prostředí. Případně od nás, pokud bude vaše žádost zamítnuta, i když podmínky pro zisk dotace splníte. Dotaci standardně dostanete do 2-3 měsíců po výměně elektroměru.

Odkud se berou peníze, které financují dotace na fotovoltaiku?

Panuje poměrně rozšířený omyl, že program Nová zelená úsporám dotují čeští daňoví poplatníci z vlastních kapes. Není tomu tak. Programu Nová zelená úsporám je financovaný z prodeje emisních povolenek, které Česká republika prodává jiným státům, které nadlimitně znečišťují životní prostředí. Podpora OZE, kterou všichni povinně platíme spolu s elektřinou, se vztahuje na starou dotační politiku, se kterou nemáme a nechceme mít nic společného.

Hlavní cíl Nové zelené úsporám je zlepšit stav životního prostředí snížením emisí znečišťujících látek a skleníkových plynů, hlavně CO2. Česká republika podporuje ve velkém rekonstrukce rodinných domů tak, aby byly energeticky úsporné a aby používaly obnovitelné zdroje energie.

Je možné zároveň s dotací na fotovoltaiku čerpat i další dotace?

Můžete zároveň žádat i o dotace na další technologie, třeba na tepelné čerpadlo nebo zateplení. Co se týká fotovoltaiky, na jednu nemovitost může být vždy aktivní pouze jedna žádost o dotaci na fotovoltaickou elektrárnu.

Na co můžete dotaci čerpat

Dotace nabízíme na elektrárny, které využívají přebytečnou energii k ohřevu teplé užitkové vody, na fotovoltaické systémy s akumulátory a na hybridní fotovoltaické elektrárny.

Dotace na tepelná čerpadla

Na tepelné čerpadlo dotaci také můžete získat. Bohužel ale pravidla nejsou tak jednoduchá jako u fotovoltaiky a musí se postupovat individuálně. Rádi vám zjistíme, jestli na dotaci máte nárok a případně vám pomůžeme s papírováním. Vyplňte kontaktní formulář. Ozveme se vám a vše spolu probereme.

U všech typů tepelných čerpadel může cenu značně snížit dotace v rámci programu Nová zelená úsporám.  Pokud by se současně s tepelným čerpadlem instalovala i fotovoltaika, je možné využít ještě dotaci s označením C 3.8, která může dosahovat až 170 000 Kč.

Chcete ušetřit s fotovoltaikou nebo tepelným čerpadlem?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se zpátky do 2 pracovních dní

Kontaktní údaje použijeme pouze pro komunikaci s vámi.

Odesláním kontaktního formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.