Kdo jsme a co děláme

Vždy se mi líbilo vyrábět si vlastní proud

Jmenuji se Jaroslav Šuvarský a jsem zakladatel a jednatel S-Power Energies. První fotovoltaickou elektrárnu jsem postavil vlastníma rukama na svém domě. Můj kamarád a spolumajitel firmy Jakub Novotný tehdy lezl po střeše se mnou. Po zprovoznění elektrárny jsme měli jasno – tohle chceme dělat. A tak jsme se stali obchodními partnery.

Pod značkou S-Power Energies působíme od roku 2016. Tehdy jsme se stali součástí ENERGON holdingu. Od té doby máme tisíce spokojených zákazníků v Čechách i v Anglii. Působíme po celé ČR, kde máme tři pobočky – v Praze, Brně a Rýmařově. Spoléháme se pouze na vlastní proškolené pracovníky, neoutsourcujeme práci.

Jak to celé začalo

Vystudoval jsem IT a po škole jsem vedl tým, který se staral o informační systémy pro větší firmy. Jenže mě to nebavilo. Chtěl jsem dělat něco, co bude dávat smysl nejen mně, ale bude pomáhat i ostatním. Když jsem na svém domě otestoval instalaci a provoz solární elektrárny, byl to přesně ten moment, který mě donutil opustit jistou práci a vrhnout se do vlastního podnikání. A tak jsme začali připojovat rodiny ke slunci.

V roce 2008 jsme poprvé vyšli na trh pod značkou Good Idea s. r. o., o 8 let později jsme firmu v rámci rebrandingu přejmenovali na S-Power. V minulosti byly dotace na obnovitelné zdroje energie extrémně regulované státem. Pokaždé, když se změnily podmínky, změnil se chod celého byznysu. V roce 2010 jsme se proto rozhodli odjet do Anglie. Dva roky jsme tam budovali úspěšnou firmu a dařilo se nám. Kolem severního Londýna jsme nainstalovali asi 250 elektráren.

Po dvou letech jsme se rozhodli vrátit zpátky domů, protože se systém dotací změnil – program Nová zelená úsporám nám dal možnost vrátit se na český trh.

Pomáhat lidem i přírodě

Chceme pomáhat lidem ušetřit za elektřinu, k větší nezávislosti a svobodě a snížit znečištění životního prostředí. Začali jsme u sebe. Oba jsme si postavili samostatné a chytré domy, které nám usnadňují život, šetří přírodu i peněženku. Když můžeme být svobodnější, jdeme do toho. A chceme vám pomoci dosáhnout téhož.

Snažíme se přicházet s novými nápady. Vyvíjíme vlastní technologie, rozšiřujeme portfolio v oblasti dalších technologií, které kombinujeme se slunečními elektrárnami. Chystáme pro vás třeba elektrické auto nabíječky, systém pro chytré domácnosti a další skvělé vychytávky, které vám usnadní a zpříjemní život.

Jaroslav Šuvarský

Zakladatel S-Power Energies

Jsme členem Solární asociace

Solární asociace je profesní organizace, která dlouhodobě pomáhá zkvalitňovat trh a sdružuje společnosti, které svým zákazníkům poskytují profesionální servis a odbornou montáž. I nám v S-Power na zákaznících záleží a chceme být jejich spolehlivým partnerem. Proto jsme spolu s dalšími členy asociace podepsali Etalon, který popisuje Zásady pro výstavbu FVE. Podpisem Etalonu jsme se zavázali k dodržování 28 zásad, které pokrývají celý proces dodávky střešní fotovoltaiky od nabídky až po ukončení realizace.

Jsme GoodWe Gold Installer

Jsme držitelem nejvyšší kvalifikace v rámci programu GoodWe Plus. Díky ní máme výhodu lepších záruk a exkluzivní přístup k odbornému školení přímo od výrobce.

Jsme AEG Premium Partner

AEG si drží nejen kvalitu výroby, ale i instalační firmy musí splňovat určitá kritéria. My je naplňujeme a jsme tak hrdými partnery.

Jsme 2. nejlepší instalační firma

Za rok 2023 jsme si od vás, našich zákazníků, vysloužili tolik pozitivních hodnocení, že jsme se umístili na 2. místě mezi všemi instalačními firmami v ČR. Děkujeme!

S kým spolupracujeme

Napsali o nás

Při výpadku zafungoval systém podle očekávání a kombinovaná lednice, samostatný mrazák, Wi-Fi, vybraná světla i zásuvky – vše fungovalo.

Objemem zakázek dnes s firmou S-Power soupeří jen ČEZ.

Příkladem je firma S-Power, která stejně jako ČEZ Solární instaluje střešní fotovoltaiky. Nové zákazníky nabírá rychleji než ČEZ.

Překvapivě je důležitým tématem pro zákazníky blackout, říká Šuvarský.