Kdo jsme a co děláme

Vždy se mi líbilo vyrábět si vlastní proud

Jmenuji se Jaroslav Šuvarský a jsem zakladatel a jednatel S-Power Energies. První fotovoltaickou elektrárnu jsem postavil vlastníma rukama na svém domě. Můj kamarád a spolumajitel firmy Jakub Novotný tehdy lezl po střeše se mnou. Po zprovoznění elektrárny jsme měli jasno – tohle chceme dělat. A tak jsme se stali obchodními partnery.

Pod značkou S-Power Energies působíme od roku 2016. Tehdy jsme se stali součástí ENERGON holdingu. Od té doby máme tisíce spokojených zákazníků v Čechách i v Anglii. Působíme po celé ČR, kde máme tři pobočky – v Praze, Brně a Rýmařově. Spoléháme se pouze na vlastní proškolené pracovníky, neoutsourcujeme práci.

Jak to celé začalo

Vystudoval jsem IT a po škole jsem vedl tým, který se staral o informační systémy pro větší firmy. Jenže mě to nebavilo. Chtěl jsem dělat něco, co bude dávat smysl nejen mně, ale bude pomáhat i ostatním. Když jsem na svém domě otestoval instalaci a provoz solární elektrárny, byl to přesně ten moment, který mě donutil opustit jistou práci a vrhnout se do vlastního podnikání. A tak jsme začali připojovat rodiny ke slunci.

V roce 2008 jsme poprvé vyšli na trh pod značkou Good Idea s. r. o., o 8 let později jsme firmu v rámci rebrandingu přejmenovali na S-Power. V minulosti byly dotace na obnovitelné zdroje energie extrémně regulované státem. Pokaždé, když se změnily podmínky, změnil se chod celého byznysu. V roce 2010 jsme se proto rozhodli odjet do Anglie. Dva roky jsme tam budovali úspěšnou firmu a dařilo se nám. Kolem severního Londýna jsme nainstalovali asi 250 elektráren.

Po dvou letech jsme se rozhodli vrátit zpátky domů, protože se systém dotací změnil – program Nová zelená úsporám nám dal možnost vrátit se na český trh.

Pomáhat lidem i přírodě

Chceme pomáhat lidem ušetřit za elektřinu, k větší nezávislosti a svobodě a snížit znečištění životního prostředí. Začali jsme u sebe. Oba jsme si postavili samostatné a chytré domy, které nám usnadňují život, šetří přírodu i peněženku. Když můžeme být svobodnější, jdeme do toho. A chceme vám pomoci dosáhnout téhož.

Snažíme se přicházet s novými nápady. Vyvíjíme vlastní technologie, rozšiřujeme portfolio v oblasti dalších technologií, které kombinujeme se slunečními elektrárnami. Chystáme pro vás třeba elektrické auto nabíječky, systém pro chytré domácnosti a další skvělé vychytávky, které vám usnadní a zpříjemní život.

Jaroslav Šuvarský
Zakladatel S-Power Energies


S kým spolupracujeme


Napsali o nás

Při výpadku zafungoval systém podle očekávání a kombinovaná lednice, samostatný mrazák, Wi-Fi, vybraná světla i zásuvky – vše fungovalo.

Objemem zakázek dnes s firmou S-Power soupeří jen ČEZ.

Příkladem je firma S-Power, která stejně jako ČEZ Solární instaluje střešní fotovoltaiky. Nové zákazníky nabírá rychleji než ČEZ.

Překvapivě je důležitým tématem pro zákazníky blackout, říká Šuvarský.