Fotovoltaická elektrárna pro rodinný dům S-Power TOP AEG

Pořiďte si naši prémiovou fotovoltaickou elektrárnu s garantovanou dotací

  • Špičková technologie AEG
  • Výkon 9,66 kWp s 10 kWh baterií
  • Inteligentní řízení přetoků
  • Back-up vybraných okruhů domu
  • Garantovaná dotace NZÚ ve výši až 176 000 Kč
  • Nejbezpečnější fotovoltaická sestava na trhu
  • Možnost rozšíření o nabíjecí wallbox
ZA ROK
UŠETŘÍTE
50 000 Kč

Jak elektrárna funguje

Sestava S-Power TOP je 3fázová hybridní fotovoltaická elektrárna, postavená na špičkových technologiích, která vám zajistí maximální energetickou soběstačnost. Energie získaná ze slunce se používá primárně pro chod spotřebičů v domácnosti. Přebytky vyrobené energie se ukládají do kvalitního bateriového úložiště. Uloženou energii tak budete mít k dispozici, i když slunce nebude svítit. Tuto sestavu lze rozšířit o nabíjecí wallbox pro elektromobily. 

Elektřinu vyrobíte díky vysoce účinným fotovoltaickým panelům AEG. Špičkové monokrystalické panely s optimalizovaným designem pro vyšší výnos mají vysoce transparentní ochranné sklo a celkem 120 half-cut článků. Díky kvalitě práce a materiálů mají vysokou životnost i po uplynutí garantované 25leté záruky na výkon. Nabízíme i variantu s nejúčinnějšími panely na trhu AIKO se kterými získáte až o 30 % více energie.

Srdcem sestavy je plně asymetrický 3fázový střídač AEG 10 kW AS-ICH02-2/HV, který je ideální pro fotovoltaické systémy pro rodinné domy. Tento tichý střídač  podporuje bezproblémový přechod do záložního režimu a díky bezdrátové komunikaci a monitoringu je obsluha velmi snadná. Inteligentní měnič si sám určuje, odkud se bude čerpat elektřina: z fotovoltaických panelů, z uložených zásob v bateriích nebo z distribuční sítě. Primární je čerpat elektřinu z vlastní výroby, co nejefektivněji ji spotřebovat a maximalizovat vaši finanční úsporu.

Sestavu doplňuje vysokonapěťové bateriové úložiště AEG AS-BBH1 o kapacitě 10 kWh. Tyto lithiové baterie se výborně hodí pro větší fotovoltaické elektrárny, lze je totiž rozšířit na celkovou kapacitu až 60 kWh. Nabízí životnost až 6 000 cyklů při 90% hloubce vybití DOD. Mezi další přednosti patří vysoká odolnost a jejich bezpečnost. Řídící jednotka BMS je již součástí úložiště a stará se optimální energetický tok po jednotlivých modulech.

O optimalizaci vyrobené energie ve vašem domě se postará regulace A-Z ROUTER SMART master. Regulace a její pokročilý systém řízení A-Z MONITORING zajistí přehledný monitoring výroby, spotřeby a akumulace energie a pomáhá tak zamezovat přetokům energie do sítě. A-Z MONITORING vám umožní ovládat energetické toky v domácnosti na pár kliků z mobilní aplikace nebo webového rozhraní.

Na nosnou konstrukci panelů dále přidáme svodiče přepětí A-Z Roof SPD T1+T2 1010 VDC, které systém ochrání před přepětím způsobeným nepřímým úderem blesku a spínacími pochody v sítích. Ke každému panelu dle přání můžeme navíc instalovat i odpojovač A-Z Firesafe FS-1. Doplňkový prvek bezpečnosti, který v případě nouze, odpojení distribuční soustavy nebo při vypnutí střídače bezpečně odpojí fotovoltaické panely. Jednotky FS-1 panel zkratují, čímž je dosaženo opravdu nulového napětí.

Pokud si budete přát zvýšit energetický komfort vaší domácnosti na maximum, je možné sestavu S-Power TOP AEG rozšířit o chytrý regulátor přebytků vyrobené energie A-Z ROUTER SMART slave. Pro svoji domácnost si tak navíc zajistíte i ohřev teplé užitkové vody ve vašem bojleru nebo uložíte přebytky do jiného spotřebiče.

Potěšíme i milovníky elektromobility, protože k sestavě lze také připojit 3fázový nabíjecí wallbox A-Z Charger Cube nebo A-Z Charger Crystal s výkonem až 22 kW.

Jak funguje sestava S-Power TOP AEG během dne

Ráno (polojasno)

Ráno, nebo když je polojasno, fotovoltaická elektrárna nevyrábí dostatečné množství elektřiny na pokrytí potřeb domácnosti. Protože je akumulátor vybitý, je nutné chybějící energii doplnit z distribuční sítě.

Poledne (jasno)

Přes den vyrábí fotovoltaická elektrárna více energie, než domácnost potřebuje. Přebytky jsou ukládány do akumulátoru. Elektřina z distribuční sítě není potřeba.

Večer (slunce nesvítí)

Večer a v noci fotovoltaická elektrárna nevyrábí. Akumulátor je ale nabitý, a tak je na provoz spotřebičů použita uložená energie. Akumulátor se vybíjí. Ve chvíli, kdy se akumulátor vybije, na provoz domácnosti se použije elektřina z distribuční sítě.

Blackout

V případě, že vypadne proud, fotovoltaická elektrárna se stává záložním zdrojem pro vybrané spotřebiče – typicky nouzové osvětlení, bezpečnostní systémy domu, zásuvky pro počítač a internetový modem. Určitá část kapacity akumulátorů je vždy rezervována pro případný výpadek proudu. Záleží na vybraném systému, zda se záloha přepne automaticky, nebo je nutné manuální přepnutí.

Detail sestavy

Obyvatelé 1841 obcí mají nárok na vyšší dotace.