Je vaše střecha vhodná pro fotovoltaiku?

Fotovoltaické elektrárny
Autor článku Jaroslav Šuvarský

zakladatel S-Power Energies

Pro umístění panelů je ideální střecha orientovaná na jih se sklonem 25 – 38 °. Ani orientace na jihovýchod až jihozápad nevadí. Jen musíte počítat se ztrátou výkonu o 5 – 8 %. Není vhodné instalovat sluneční elektrárnu na střechy orientované na sever, severovýchod až severozápad. Panely můžeme instalovat na všechny typy střešních krytin.

Autor článku Jaroslav Šuvarský

zakladatel S-Power Energies

Pokud je střecha orientovaná na východ nebo západ, ztráta výkonu je asi 20 %. Takové případy se řeší naddimenzováním výkonu elektrárny o jednu pětinu. V některých případech se dá i uvažovat o umístění panelů na západní i východní část střechy najednou.

Když máte střechu rovnou, není ideální panely umisťovat vodorovně. Tím dochází ke ztrátě výkonu o asi 10 %. V takovém případě se použije nosná konstrukce, na kterou panely umístíme v požadovaném směru a sklonu.

V případě atypické střechy – velmi členitá, s malou plochou, nevhodná pro umístění dostatečného počtu panelů – je možné hledat alternativní řešení. Třeba panely ukotvit na plot, altán, garáž, markýzu, balkon…

Podívejte se na video z instalace FVE

Abyste si pořídili fotovoltaickou elektrárnu, nepotřebujete stavební povolení.

Máte zájem o sluneční elektrárnu? Vyplňte kontaktní formulář pod článkem. Do 2 dní vás bude kontaktovat odborník, který se vás na vše dopodrobna vyptá a vymyslí vám řešení, které nejlépe odpovídá vašim požadavkům.

Fotovoltaické elektrárny pro domácnosti

Pořiďte si naši fotovoltaickou elektrárnu s garantovanou dotací.

Více o fotovoltaikách

Sdílejte článek:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Články, které by vás mohly také zajímat