Chci si nechat rozšířit fotovoltaickou elektrárnu – vyplatí se mi to?

Fotovoltaické elektrárny
Autor článku Jitka Biolková

autorka firemních textů

Stává se, že nás kontaktují lidé, kteří mají solární elektrárnu a rádi by, aby měla vyšší výkon, aby uměla navíc akumulovat energii na později, přidat tepelné čerpadlo, rozšířit o možnost ohřevu TUV a podobně. Takového úkolu se pro vás rádi zhostíme, ale je to složitější, než se na první pohled může zdát.

Autor článku Jitka Biolková

autorka firemních textů

Rozšíření fotovoltaiky není jen dokoupení nové komponenty

Požadavkem o rozšíření u vás začne de facto celý proces pořizování fotovoltaiky od začátku. Je potřeba se vás znova zeptat, co od své elektrárny očekáváte, zjistit, jakou máte spotřebu energie, zda se nějak nezměnily vaše návyky, které na spotřebu mají vliv, jestli máte místo na další panely, zda stávající střídač zvládne fungovat v systému s vyšším výkonem, případně jestli nebude třeba střídač vyměnit za asymetrický, jestli nebudete potřebovat větší baterii, nebo uspokojit nějaké vaše další individuální požadavky.

Administrativní fáze

Poté je potřeba připravit novou kalkulaci, nabídku a projekt. Budete-li souhlasit, sepíšeme spolu dodatek ke smlouvě, případně novou smlouvu, nebyli-li jste našimi klienty dříve. Pokud jste na vaši stávající elektrárnu čerpali dotaci, musíme zjistit, zda tím, že ji změníme, nedojde k porušení podmínek, za kterých jste dotaci získali – spotřeba domácnosti musí činit 70 % roční výroby. Následně je potřeba jednat s distributorem a znova vyřídit povolení ohledně připojení do sítě. Elektrárna musí samozřejmě také projít revizí.

V žádném případě vás nechceme od rozšiřování vaší elektrárny odrazovat. Umíme to a samozřejmě to pro vás rádi uděláme. Jen mějte prosím na mysli, že se nejedná o jednoduchý úkon, který se dá zvládnout ze dne na den.

 

Sdílejte článek:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Články, které by vás mohly také zajímat

Chcete ušetřit s fotovoltaikou nebo tepelným čerpadlem?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se zpátky do 2 pracovních dní

Díky adrese realizace vám snadněji přiřadíme nejbližšího obchodního zástupce.

Kontaktní údaje použijeme pouze pro komunikaci s vámi.

Odesláním kontaktního formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.