Změny na trhu ztrojnásobily poptávku po obnovitelných zdrojích

Fotovoltaické elektrárny  •  Komentář
Autor článku Věra Kubátová

PR a content manager

Na trhu s energiemi došlo k zásadnímu zvratu. Ceny elektřiny i plynu ze dne na den vystřelily na dvojnásobek. To se okamžitě odrazilo v poptávce domácností i firem po obnovitelných zdrojích. Zájem umocnilo i uveřejnění nových podmínek dotačního programu Nová zelená úsporám, který je od 1. října 2021 výrazně štědřejší než dosud. Maximální dotace na střešní fotovoltaiku pro domácnosti vzrostla ze 150 000 až na 200 000 korun.

Autor článku Věra Kubátová

PR a content manager

Dodávky technologií ze zahraničí se ale zadrhly a skokově se zvýšila jejich cena. Instalační firmy, které si nevyjednaly včas dostatečné zásoby, tak nyní čelí výpadku v zásobování a nezvládají reagovat na zájem nových zákazníků.

Jak jsme na tom v S-Power Energies?

„Nápor je enormní, ale máme dostatečné zásoby. Jako jedna z největších firem na trhu jsme si díky stabilním partnerům dokázali zajistit dodávky na několik měsíců dopředu,“ ujišťuje náš jednatel Jaroslav Šuvarský. Navzdory maximálnímu nasazení celého týmu však bohužel nyní nejde zabránit prodlevám v některých termínech. Naši obchodní zástupci se vám ozvou za 15 – 30 dní.

„Rád bych všechny požádal o trpělivost, pokud například na zaslanou poptávku nereagujeme obratem. Všichni děláme maximum, abychom všem zájemcům odpověděli co nejdřív. Oproti normálu je však nyní počet poptávek trojnásobný a každým dnem narůstá. Určitému prodloužení lhůt v přípravě projektů i jejich realizaci se tak nejspíš nevyhneme.“

Odbavíme všechny přijaté objednávky

V S-Power Energies máme zásoby technologií nasmlouvané na několik měsíců dopředu. To platí i pro fotovoltaické panely, u kterých jiné firmy narážejí na výpadky dodávek. „Můžu garantovat, že každou objednávku, kterou potvrdíme, zvládneme i nainstalovat. Pokud by se stalo, že nám dojdou zásoby potřebných technologií, přestaneme objednávky přijímat,“ vysvětluje Jaroslav Šuvarský.

Termíny instalací by naše firma díky početnému týmu vlastních techniků měla zvládat podle smlouvy. Pokud by kvůli množství poptávek přeci jen došlo k nějaké prodlevě, garantujeme svým klientům kompenzaci za prodlení v dodání díla, která je ukotvená přímo ve smlouvě o dílo. Ani pozdější instalace tak zákazníky nepřipraví o peníze.

Sdílejte článek:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Články, které by vás mohly také zajímat