Podmínky dotací se nemění

Často se nás v souvislosti s epidemií koronaviru ptáte, jestli se mění či zastavuje dotační program Nová zelená úsporám.

Máme pro vás dobrou zprávu – vše zůstává tak, jak bylo na začátku určeno. Stále běží 3. vlna dotací NZÚ, která končí v prosinci 2021.

O dotace nepřijdete, došlo k dočasným úpravám podmínek pro žádosti o dotace tak, že stačí pouze uhradit, mít revizi a smlouvu o připojení. Jedná se o reakci na těžkosti u distributorů zajistit připojení.

Konkrétně takto:

Podpora fotovoltaických systémů – doložení dokončení realizace

Z důvodu možného dočasného omezení při připojování dokončených fotovoltaických elektráren k distribuční soustavě není nutné až do 30. června 2020 dokládat současně s ostatními dokumenty prokazujícími dokončení realizace fotovoltaického systému protokol o prvním paralelním připojení. Toto opatření umožní vyplatit dotaci na zrealizovaný fotovoltaický systém, který však nemohl být z důvodu aktuální situace připojen k distribuční soustavě. Protokol o prvním paralelním připojení dodáte SFŽP ČR později spolu s Prohlášením o přijetí podmínek dotace. Více informací nejdete zde na webu Nová zelená úsporám.

Zde si přečtěte podrobné informace o dotacích na fotovoltaiku pro rodinné domy.

A zde se můžete dozvědět, jak fungujeme v karanténě.

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Chcete ušetřit s fotovoltaikou nebo tepelným čerpadlem?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se zpátky do 2 pracovních dní

Kontaktní údaje použijeme pouze pro komunikaci s vámi.

Odesláním kontaktního formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.