Vyjádření k ukončení činnosti Bohemia Energy

Fotovoltaické elektrárny  •  Komentář
Autor článku Jaroslav Šuvarský

zakladatel S-Power Energies

Vážení zákazníci, aktuální turbulentní vývoj na trhu s energiemi zasáhl nejen koncové zákazníky, ale i dodavatele energií. Několikanásobné zdražení energií bylo bohužel fatální pro naši partnerskou společnost Bohemia Energy a její sesterské firmy Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie. Celá skupina Bohemia Energy proto dneškem ukončila činnost na českém trhu.

Autor článku Jaroslav Šuvarský

zakladatel S-Power Energies

Co to znamená pro zákazníky Bohemia Energy?

Mnozí z vás se stali zákazníky skupiny Bohemia Energy právě na naše doporučení. Nejzásadnější informace pro vás tedy je: O dodávky elektřiny v žádném případě nepřijdete. České zákony na podobné situace myslí, proto u nás existuje institut tzv. dodavatele poslední instance. Všichni zákazníci Bohemia Energy i jejích sesterských společností tak v závislosti na tom, v jaké jsou lokalitě, budou automaticky převedeni pod společnosti ČEZ, E-ON a Pražská energetika.

V tuto chvíli tak urgentně nemusíte nic řešit. Dodávky elektřiny i plynu automaticky převezme některá ze zmíněných tří společností a vy máte šest měsíců na to, abyste si zvolili nového dodavatele.

Co bude s výkupem zelené energie?

Řada zákazníků S-Power Energies využívá k prodeji přebytků z fotovoltaiky produkt Bonus S-POWER od Bohemia Energy, případně jeho alternativy od sesterských společností. Jak to bude s převodem tohoto produktu pod dodavatele poslední instance nyní přesně nevíme, vše intenzivně zjišťujeme.

Šlo o službu, která na českém trhu neměla srovnatelnou konkurenci, proto vám nejsme schopní okamžitě nabídnout alternativní řešení. Nicméně už teď vyjednáváme nové možnosti s dalšími partnery, a jakmile se podaří nějakou možnost dojednat, okamžitě vás budeme informovat. Prosíme ale o trpělivost, nějaký čas to určitě potrvá.

Naštěstí ale startuje zimní sezóna. Přebytky bývají v zimních měsících minimální, takže dočasný výpadek výkupu by vás neměl příliš poškodit.

Co bude s S-Power Energies?

Společnost S-Power Energies se nevěnuje obchodování s energiemi a není se skupinou Bohemia Energy, ani jinými dodavateli energií, nijak majetkově propojena. Za ukončení činnosti Bohemia Energy tak neneseme žádnou odpovědnost a ani nijak negativně neovlivní naše fungování.

Nadále pokračujeme v instalacích fotovoltaik a dalších obnovitelných zdrojů. Zejména v této situaci je přechod na vlastní energii výhodnější než kdy dřív.

Kde se stala chyba?

Je důležité říct, že současný vývoj trhu je zcela bezprecedentní. Nedá se tedy říct, že by někdo udělal zásadní chybu. Skupina Bohemia Energy se vždy snažila poskytovat svým zákazníkům služby nejvyšší kvality za co nejpříznivější cenu – ostatně i proto jsme ji doporučovali. Skokové zdražení dodávek na několikanásobek, v kombinaci s velkým počtem smluv s fixovanou cenou, bohužel dostalo dodavatele do neudržitelné situace.

Stejnému riziku v současné situaci bohužel čelí a budou čelit i ostatní menší operátoři na českém trhu. I proto doporučujeme s volbou nového dodavatele nějaký čas vyčkat, až se situace trochu stabilizuje.

Závěrem jedno doporučení: Snažte se prosím vydržet a nevolejte nyní na hotlinky Bohemia Energy ani S-Power Energies. Operátoři jsou zcela zahlcení. Využijte proto zmíněné šestiměsíční lhůty a v klidu si promyslete, co dál. O vývoji kolem výkupu přebytků vás budeme informovat.

 

S pozdravem

Jaroslav Šuvarský, jednatel S-Power Energies

Sdílejte článek:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Články, které by vás mohly také zajímat