S-Power dočasně pozastavuje rozšiřování stávajících střešních elektráren

Fotovoltaické elektrárny  •  Komentář
Autor článku Jaroslav Šuvarský

zakladatel S-Power Energies

Máte od nás na střeše stávající funkční fotovoltaiku a plánujete ji „přifouknout“ o další panely, baterie či dobíjecí wallbox? Tuze rádi bychom vám v tom vyšli vstříc, ale bohužel je to aktuálně nad naše možnosti.

Autor článku Jaroslav Šuvarský

zakladatel S-Power Energies

Už řadu měsíců čelíme ohromnému náporu poptávek po nových systémech a kapacita našich techniků stěží stačí na jejich odbavení. Zároveň se potýkáme s výpadky dodávek klíčových technologií (především baterií), protože Rusko a Bělorusko jsou kvůli válce neprůjezdné a přístav v Šanghaji uzavřela pandemie covidu.

Veškeré technologie, které k nám dorazí, proto přednostně směřujeme do nových instalací. Fotovoltaiky, které už jsou v provozu, na nějaký čas musíme odsunout na druhou kolej.

Pokud vydržíte počkat, rádi se k vašim poptávkám vrátíme, až se situace uklidní. Dobrá zpráva je, že fotovoltaika je nastavená na to, aby fungovala 20 let i víc, takže jestli ji rozšíříte letos nebo příští rok, nehraje až takovou roli.

Věříme, že za nějaký čas se trh opět stabilizuje a my vám budeme schopní pomoct. Zároveň ale pochopíme, pokud nechcete čekat a s poptávkou na rozšíření se obrátíte na jinou instalační firmu. V takovém případě pro vás máme několik důležitých tipů:

  • Instalaci rozšiřujících technologií svěřte pouze tomu, kdo má k instalaci fotovoltaiky platné oprávnění. V opačném případě by Vám pak už neplatily naše záruky.
  • Podmínkou zachování našich záruk je i to, aby měla fotovoltaika po rozšíření platnou revizi. Tu si nechte připravit od poptané instalační firmy.
  • Pokud jste na pořízení fotovoltaiky čerpali dotaci, pohlídejte si, aby systém splňoval její podmínky i po rozšíření. Například že vaše domácnost i nadále spotřebuje 70 % vyrobené energie.

Stop stav na příjem „rozšiřovacích“ objednávek platí od pondělí 9. května 2022 do odvolání.

Děkujeme za pochopení!

Váš tým S-Power Energies

Sdílejte článek:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Články, které by vás mohly také zajímat