S-Power podporuje vytvoření Etalonu Solární asociace

Fotovoltaické elektrárny  •  Komentář
Autor článku Barbora Doležalová

Střešní solární elektrárny rostou jako houby po dešti. Enormní nárůst instalací s sebou přináší také mnoho negativ. Jak poznáte spolehlivého dodavatele? Napovědět vám mohou Zásady pro výstavbu FVE, které vytvořila Solární asociace. Společnosti, které Etalon podepsaly musí zákazníkům garantovat vysokou kvalitu služeb a spolehlivý servis.

Autor článku Barbora Doležalová

Nejčastější problémy, které stavebníci řeší

Úvahy o instalaci střešní fotovoltaiky začínají u internetového vyhledávače. Najdete stovky odkazů, které nabízejí téměř totožné produkty a služby. Je velmi náročné se v nabídce zorientovat a s rostoucím počtem FVE přibývají nespokojení zákazníci, kteří měli s dodavatelem špatnou zkušenost.

Od zákazníků, kteří se na nás obrátili, nejčastěji slýcháme, že největší potíže jim působí zdlouhavá komunikace ze strany dodavatele nebo nekvalitně provedená instalace FVE. Komplikace spojené s nápravou nekvalitní dodávky jsou pro majitele nemovitostí velkým problémem, který jim bere čas a peníze.

Výběru dodavatele fotovoltaiky věnujte dostatek času a pečlivě si prověřte reference, případně účast společnosti v odborném profesním sdružení, které může být garancí kvality služeb a profesionality. Další rady, jak vybírat dodavatele FVE, jsme pro vás shrnuli na našem blogu.

Spolehlivého dodavatele prověří reference

Nejlepším způsobem, jak prověřit spolehlivost dodavatele fotovoltaické elektrárny jsou osobní doporučení. Zeptejte se známých ve svém okolí a pečlivě si přečtěte reference zákazníků u profilu společnosti na vyhledávačích nebo sociálních sítích.

Dalším způsobem, který vám může v rozhodování pomoci je zapojení společnosti v odborném profesním sdružení. Tato sdružení velmi pečlivě vybírají své členy a jsou užitečným vodítkem při výběru dodavatele.

 

Nekvalitní montáž snižuje účinnost panelů a zkracuje jejich živnost.

Solární asociace je profesní organizace, která dlouhodobě pomáhá zkvalitňovat trh a sdružuje společnosti, které svým zákazníkům poskytují profesionální servis a odbornou montáž. I nám v S-Power na zákaznících záleží a chceme být jejich spolehlivým partnerem. Proto jsme spolu s dalšími členy asociace podepsali Etalon, který popisuje Zásady pro výstavbu FVE. Podpisem Etalonu jsme se zavázali k dodržování 28 zásad, které pokrývají celý proces dodávky střešní fotovoltaiky od nabídky až po ukončení realizace.

Skryté položky, které zvyšují rozpočet

Zásady nejsou pouze všeobecným dokumentem, ale zejména souborem konkrétních kroků a doporučení, jak by měl celý proces probíhat a slouží jako ochranný prvek pro zákazníky.

Společnosti, které se svým podpisem připojí k dodržování Zásad jsou garancí spolehlivosti, a poskytují zákazníkům záruku, že dohlíží na celý proces výstavby a nehrozí například skokové navýšení cen v průběhu realizace.

Z praxe víme, že výběr dodavatele často připomíná ruletu. Vybrali jsme pro vás tři klíčové body, které by si měl každý stavebník pohlídat a které mohou ušetřit výrazné položky v rozpočtu.

Výše zálohy

Platbu za zakázku je vhodné rozdělit do několika částí. První část splatná při podpisu smlouvy, další před samotnou realizací a zbývající část po dokončení. Výhodou rozdělení plateb do několika záloh je možnost rozdělit si celkovou částku na menší a lépe hlídat průběžné čerpání rozpočtu.

Smluvní ceny

Neberte na sebe riziko, které by měl nést dodavatel. V průběhu realizace se může stát, že dojde k navýšení cen jednotlivých komponent nebo práce. Firmy, které podepsaly Etalon se zavazují k čestnému jednání se zákazníky a částka, kterou uvádí v cenové nabídce je konečná a nedojde k jejímu navýšení. Riziko v případě zvýšení cen tak na sebe přebírá dodavatel, nikoliv zákazník

Náhrada v případě výpadku materiálu

V důsledku turbulentních změn, které zasáhly celý svět, dochází k výpadkům v dodávkách komponent pro fotovoltaické elektrárny. To jsou situace, které dodavatel FVE nemůže ovlivnit. Měl by však zákazníka včas informovat o důvodu zpoždění a případně doporučit jiný typ komponent. Například u baterií se může jednat o změnu typu, který bude ve srovnatelné specifikaci nebo s vyšším výkonem.

Sledujte nás na sociálních sítích a YouTube kanálu, kde pro vás pravidelně sdílíme tipy a rady, které souvisí s pořízením, výstavbou a údržbou střešní fotovoltaické elektrárny.

Sdílejte článek:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Články, které by vás mohly také zajímat