Proč si kupovat fotovoltaickou elektrárnu, když se dají z Číny objednat levné panely?

Fotovoltaické elektrárny
Autor článku Jaroslav Šuvarský

zakladatel S-Power Energies

Nedávno jsem dával rozhovor pro televizní reportáž a dostal jsem otázku: „Proč bych si měl od vás koupit drahou solární elektrárnu, když jsme národ kutilů a můžeme si jednoduše objednat levné panely na internetu?“

Autor článku Jaroslav Šuvarský

zakladatel S-Power Energies

V tu chvíli mi došlo, že se mi stalo to, co se stává, když jste už ve svém oboru dlouho – přestal jsem ze své bubliny vnímat, jak nás vidí lidé, kteří se o fotovoltaiku zajímají jen okrajově, nebo vůbec. A že je potřeba vysvětlit, co vlastně pořízení sluneční elektrárny obnáší. Že nejsme jen prodejci a montéři levných panelů a že toho pro vás děláme mnohem víc, než běžný domácí kutil.

Fotovoltaika nejsou jen panely

Lidé si často pod pojmem fotovoltaická elektrárna představí jen solární panely. Elektrárna se ale skládá z dalších neméně důležitých částí a aby všechno správně fungovalo, je třeba pořídit kvalitní komponenty, propojit je a dobře nainstalovat. To vyžaduje práci týmu, ve kterém je někdo, kdo udělá projekt, elektrikář a montér/střechař. Tomu všemu ještě předchází to, že se s vámi spojí náš expert, vyptá se vás, co si od elektrárny slibujete a pak zjistí, jestli je reálné vaše požadavky splnit. Zde jsme pro vás sepsali všechny komponenty a detailní popis prací na fotovoltaice.

Proč chtít fotovoltaiku od firmy?

Když si pořídíte solární elektrárnu od dobrého dodavatele, nemusíte nic řešit. Víte, že bude z kvalitních komponent, že ji zapojí proškolení odborníci, že vás s ní naučí pracovat, že budete mít na všechno včetně práce záruky a že vám firma i nadále bude poskytovat servis.

Volba je na vás

Pokud se vám chce investovat čas do hledání vhodných levných komponent na internetu a čekat měsíce, než dorazí, je to v pořádku. Jestli si troufáte vše zapojit, směle do toho. Pokud budete elektrárnu zapojovat do sítě, musíte s ní absolvovat revizi, aby se zjistilo, že elektrárna splňuje technické a bezpečnostní normy a je tudíž bezpečné, aby zapojená byla. Musíte také počítat s tím, že na levné komponenty neznámých značek je velmi těžké získat servis a pokud přijdou poškozené, pravděpodobně se nedočkáte kladného vyřízení reklamace atd.

Abych to shrnul – fotovoltaická elektrárna nejsou jen panely na střeše

Pokud rozumíte práci elektrikáře, sortimentu dostupných komponent a máte dost času, nevidím důvod, proč byste si nemohli sami sestavit svou vlastní solární elektrárnu. Ale jestli chcete kvalitní fotovoltaiku udělanou přesně na míru potřebám vaší domácnosti, o kterou se nebudete muset starat, pořiďte si ji raději od firmy, která se slunečními elektrárnami zabývá na profesionální úrovni.

Jaroslav Šuvarský, jednatel

Sdílejte článek:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Články, které by vás mohly také zajímat

Chcete ušetřit s fotovoltaikou nebo tepelným čerpadlem?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se zpátky do 2 pracovních dní

Kontaktní údaje použijeme pouze pro komunikaci s vámi.

Odesláním kontaktního formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.