Proč na nic nečekat a pořídit si sluneční elektrárnu teď

Fotovoltaické elektrárny
Autor článku Věra Kubátová

PR a content manager

„Fotovoltaika se mi líbí, ale ještě si počkám, až zlevní komponenty.“ Je tohle i vaše uvažování?

Autor článku Věra Kubátová

PR a content manager

Vývoj technologií a snižování cen

Je pravda, že vývoj jde neustále kupředu – k dispozici jsou kvalitnější a účinnější panely i baterie a jejich cena klesá. I díky tomu jsme mohli loni zlevnit a rozšířit naše sestavy. Přesto si myslíme, že je pro vás nejvýhodnější nečekat a elektrárnu koupit nyní.

Zdražování elektřiny

Elektřina je u nás stále v porovnání se západní Evropou levná. I přesto, že někteří distributoři v 1. polovině roku 2019 zdražili i o více než 50 %, zdražování neskončilo a bude pokračovat dál. Elektřina pro domácnosti v EU v loňském roce zdražila o 3,5 % za 100 kWh. Česko patří mezi země s největším růstem ceny, stále však zůstává mezi „levnými“ zeměmi, což nebude trvat věčně.

Pokud si pořídíte fotovoltaiku, dokážete nahradit až 70 % elektřiny, kterou doma spotřebováváte, z vlastních zdrojů. Elektřina, která vám nikdy nezdraží, je ta, kterou si vyrobíte sami. Díky našim solárním systémům můžete ušetřit až za 75 % nákladů na energie. Nečekejte na levnější technologie, prodraží se vám to o ceny energií z distribuční sítě.

Dotace

Do konce roku 2021 můžete na fotovoltaiku čerpat dotace v rámci 3. výzvy programu Nová zelená úsporám, které vám pokryjí asi 50 % pořizovacích nákladů na zateplení domu, výměnu oken či dveří, zateplení domu a hlavně solární systémy a tepelná čerpadla. V současné době není jisté, jestli po roce 2021 bude možné dotace čerpat dál. Nepromeškejte příležitost o dotaci zažádat – jedná se až o 170 000 Kč. Všechno okolo dotace za vás vyřídíme a smluvně se vám zaručíme, že ji získáte, i kdybychom ji za vás měli zaplatit sami.

Možná vám ji nebude mít kdo nainstalovat

Fotovoltaika zažívá celosvětový boom. Firmám, které sluneční elektrárny dodávají, se už i u nás ve velkém začínají ozývat subjekty s velkými zakázkami na elektrárny o velikosti 10 – 20 kWp v kombinaci s nabíjecími stanicemi pro elektro automobily. Trh s energií z obnovitelných zdrojů v Česku meziročně roste minimálně trojnásobně v rezidenčním i nerezidenčním sektoru.

Abychom si udrželi kvalitu práce, používáme vlastní instalační týmy námi proškolených odborníků. Neustále se snažíme navyšovat kapacity – v současné době máme už 14 týmů, abychom dokázali zajistit instalační termíny do 4 měsíců od podpisu smlouvy. A narážíme na problém – poptávka po fotovoltaice převyšuje personální stav na českém trhu práce. Je vysoce pravděpodobné, že se dodací lhůty nejen naše, ale i konkurence, budou ještě prodlužovat a že týmy budou vytížené spíše na velkých zakázkách.

Pokud chcete malou domácí fotovoltaiku, na nic nečekejte – teď je ten pravý čas se s námi spojit. Vyplňte kontaktní formulář pod článkem.

Fotovoltaické elektrárny pro domácnosti

Pořiďte si naši fotovoltaickou elektrárnu s garantovanou dotací.

Více o fotovoltaikách

Váháte mezi konkrétními sestavami?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se zpátky do 2 pracovních dní.

Kontaktní údaje použijeme pouze pro komunikaci s vámi.

Odesláním kontaktního formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Sdílejte článek:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Články, které by vás mohly také zajímat