Budou muset novostavby po roce 2020 využívat zelenou energii?

Komentář
Autor článku Redakce

S-Power

Ačkoli se o tom stále moc nemluví, od roku 2020 bude o něco složitější postavit rodinný dům, s S-power ale nemusí. V květnu 2018 vyšla už 3. směrnice o energetické náročnosti budov, která mimo jiné říká že každý nový dům od roku 2020 bude muset využívat energii z obnovitelných zdrojů.

Autor článku Redakce

S-Power

Budovy téměř s nulovou spotřebou je označení, které budou muset mít všechny novostavby. To znamená, že všechny nové domy budou muset být zhruba o 20 % úspornější než ty, které se staví nyní a budou se na ně klást dva konkrétní požadavky:

  • velmi nízká energetická náročnost – té můžeme dosáhnout výběrem kvalitních oken nebo silnějšího zateplení,
  • spotřeba energie musí být z velké části pokryta obnovitelnými zdroji – u rodinných domů to bude muset být až 25 % z celkové spotřeby.

Řešením druhého požadavku mohou být právě solární elektrárny. Na ty navíc už teď můžete dostat dotace, které vám pokryjí náklady na jejich instalaci až z poloviny. Nejvyšší dotaci je nyní možné získat na naši sestavu MIDI. Z ní získaná elektřina se primárně používá na chod domácích spotřebičů a přebytky elektrické energie ohřívají teplou užitkovou vodu, nebo se ukládají do baterií. Získáte tak nižší energetický štítek, zvýšíte cenu nemovitosti a budete i částečně nezávislí na dodavatelích elektřiny.

Přestože se firmy, které fotovoltaiku instalují, na boom solárů připravují, počty instalací fotovoltaických panelů se zvýší více než trojnásobně. A na to stávající kapacity fotovoltaických firem zatím nestačí. A tak se může stát, že zavedení nových pravidel nebude, jak naplnit a doba výstavby domu bude trvat déle a může se prodražit.

Jak z toho ven?

Pokud nestíháte dokončit stavbu před rokem 2020, zkuste si nasmlouvat dodavatele fotovoltaiky dopředu. A dobře si ho vyberte – očekáváme, že se během roku 2019 budou objevovat nové firmy se slunečními elektrárnami, protože poptávka po nich bude asi trojnásobně převažovat nabídku. Jděte do toho s takovou firmou, které budete moci věřit. Vybírejte podle toho, jak dlouho je na trhu, jakou na něm má pozici a jak jsou s ní její bývalí zákazníci spokojení. Zjistěte si, co všechno vám firma nabízí – dostanete komplet celou elektrárnu na klíč včetně instalace? Vyřídí za vás firma dotace? Zaručí se, že dotaci dostanete? Nebo vám prostě složí panely na zahradě a přestane se vám ozývat? Rozdíly mezi dodavateli solárních elektráren jsou obrovské a v příštím roce se ještě prohloubí. Vyberte si toho, komu budete důvěřovat a raději počkejte, až se vám bude moci věnovat. Protože budete mít jistotu, že za své peníze dostanete bez starostí to, co jste si objednali.

Přečtěte si, jak probíhá nákup fotovoltaické elektrárny u nás, nebo rovnou vyplňte kontaktní formulář pod článkem, rádi se vám budeme věnovat.

Fotovoltaické elektrárny pro domácnosti

Pořiďte si naši fotovoltaickou elektrárnu s garantovanou dotací.

Více o fotovoltaikách

Kombinace fotovoltaiky a tepelného čerpadla

  • Nižší náklady na topení, chlazení a ohřev vody až o 75 %
  • Garantovaná dotace Nová zelená úsporám až 355 000 Kč
  • Dokonalá souhra dvou technologií

Více o kombinaci

Váháte mezi konkrétními sestavami?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se zpátky do 2 pracovních dní.

Kontaktní údaje použijeme pouze pro komunikaci s vámi.

Odesláním kontaktního formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Sdílejte článek:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Články, které by vás mohly také zajímat